Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kropla Polski Detal zrzesza 233 placówkidlahandlu.pl - 11 stycznia 2016 14:55


Kropla Polski Detal, nowa grupa zakupowa, zrzeszającą średnie i  małe sklepy działające w branży spożywczej w Warszawie i okolicach powiększyła się do 233 placówek. Na początku grudnia 2015 było ich 216.

W imieniu członków grupy Kropla negocjuje z dostawcami ceny zakupu oraz ustala z producentami zasady wsparcia „po sprzedaży” dla placówek detalicznych. Ponadto sieć organizuje dla swoich uczestników promocje cenowe oraz możliwości uczestniczenia w akcyjnych zakupach produktów po okazyjnych cenach.

Specjalnością sieci jest segment alkoholowo – napojowy. Do grupy może przystąpić każda placówka handlowa oferująca swoim klientom wyroby branży spożywczej, gdy jej lokalizacja nie koliduje z innymi placówkami pozostającymi w sieci (wówczas przystąpienie może wymagać zgody bezpośredniego sąsiada) . Placówka uczestniczy w pracach sieci w zakresie w jakim jest to możliwe z uwagi na oferowany przez nią asortyment, wielkość powierzchni handlowej, lokalizację etc. Sieć nie stawia wstępnych warunków co do przystąpienia, jednak pozostawanie w niej jest uwarunkowane wiarygodnością placówki (solidni płatnicy) oraz lojalnością w zakresie zadeklarowanych przez  placówkę obszarów współpracy z siecią.

Sieć zapewnia swoim uczestnikom według ich potrzeb: wizualizację placówek (design, kasetony, banery, oklejenia witryn), opiekę koordynatorów rynku (bieżące rozwiązywanie konfliktów w relacjach z dostawcami i producentami,  bieżąca analiza ofert cenowych, analiza i ustalanie asortymentu), publikowane promocje dla konsumentów (plakaty, gazetki), promocje dla placówek ( TOP-y cenowe najlepiej rotujących się produktów).

Kropla spółka komandytowa ma biuro w Warszawie.