Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Regiohurt.pl korzysta na rosnącym trendzie e-zakupów B2C i rozwija ofertędlahandlu.pl - 3 lutego 2016 09:38


- Trend zakupów internetowych przesuwa się z kanału B2C do B2B, czyli handlu między firmami. Dzieje się tak, bo osoby odpowiedzialne za zakupy w firmach, sieciach, hotelach, mają za sobą wiele udanych zakupów przez internet, dokonanych w życiu prywatnym - uważa Radosław Czapnik z hurtowni Regiohurt.pl

Rzeczpospolita informuje, że: "Firmy ruszyły na zakupy w sieci. Wartość e-sprzedaży B2B w tym roku wyniesie ok. 225 mld złotych, a w kolejnych latach może nawet rosnąć po 10-20 proc."

- Na Regiohurt.pl nie ma tygodnia, aby klienci nie pytali o nowy asortyment spożywczy. Uważnie słuchamy tego czego oczekują klienci od platformy. Nie bagatelizujemy żadnego zapytania czy sugestii asortymentowej. W odpowiedzi na te potrzeby rozmawiamy z producentami produktów spożywczych, którymi klienci są najbardziej zainteresowani. Dlatego rozpoczynamy współpracę z producentem wody i przetworów owocowych. Widzimy, że aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby klientów platformy, powinniśmy współpracować z co najmniej 20-30 producentami, produkującymi rożny asortyment. Odwiedzający średnio spędzają na stronie Regiohurt.pl 2 minuty. Często podkreślają, że nie wiedzieli, że nasz główny partner - Mlekovita produkował coś poza mlekiem, serem i masłem. To daje do myślenia, że odpowiednia kategoryzacja produktów i ich prezentacja  to kluczowe czynniki w przedstawieniu oferty produktowej producenta. Jesteśmy otwarci na współprace z polskimi producentami. Na RegioHurt.pl chcemy sprzedawać i promować produkty polskich producentów. W Polsce już wyraźnie widać wpływ patriotyzmu konsumenckiego. Co więcej, istnieje przekonanie, że rodzime marki oferują korzystniejszą relację jakości do ceny niż zagraniczna konkurencja. Klienci decydują się na polskie marki, ponieważ często wyróżniają się na tle konkurencji pod względem tradycji, jakości czy regionu pochodzenia. Dlatego rok 2016 jest perspektywiczny jeżeli chodzi o sprzedaż produktów spożywczych oraz farmaceutycznych z wykorzystaniem internetu - uważa Radosław Czapnik.