Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sieć kin Helios stawia na aglomeracje, pierwsze kino w Warszawie powstanie w Blue Citydlahandlu.pl - 17 marca 2016 10:40


Nowoczesne, wielosalowe kino Helios powstanie w centrum handlowo-rozrywkowym Blue City w Warszawie. Umowę w tej sprawie podpisały zarządy spółek Helios S.A. i Blue City Sp. z o.o. Uruchomienie multipleksu zaplanowane jest na drugą połowę 2017 r.

 

Kino w Blue City będzie pierwszym obiektem Heliosa w Warszawie. 

- Helios konsekwentnie realizuje strategię budowy największej sieci multipleksów w Polsce. Obecnie kładziemy nacisk na wzmocnienie naszej obecności w głównych polskich aglomeracjach miejskich, a otwarcie kina w Warszawie będzie kluczowe dla rozwoju sieci i rozpoznawalności marki Helios. Równolegle realizujemy plan otwierania nowych obiektów w mniejszych miastach - tych, w których do tej pory nie funkcjonowały kina tej klasy - mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 37 kinami, posiadającymi łącznie 206 ekranów i ponad 43 tys. miejsc. Sieć jest w 100% scyfryzowana. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Helios został nagrodzony Godłem Teraz Polska podczas XXV edycji konkursu w kategorii Usługi oraz tytułem Created in Poland Superbrands 2015/16 w kategorii Kina. 

Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialnych w Polsce.