Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sieci w wielkanocnych gazetkach promują zakupy na zapaspr - 22 marca 2016 12:44


Jak co roku, jeszcze nie wyrosły Przebiśniegi, jak do sklepów wkroczyła oferta Świąt Wielkanocnych. Pierwsze tegoroczne oferty świąteczne promocyjne zaprezentowały Aldi i Biedronka, obie wydały swoje gazetki 29 lutego 2016 roku - podaje raport portalu Alleceny.pl


W marcu właściwie wszystkie gazetki promocyjne odnoszą się już do Wielkiej Nocy. Co ważne, sieci promują nie tylko produkty spożywcze, ale także chemię gospodarczą i artykuły ogrodowe. Nie brakuje także ozdób świątecznych i kwiatów.

W 2016 roku niewątpliwie czeka nas prawdziwy wysyp promocji. Ilość ofert liczona jest w tysiącach. W ubiegłym roku niektóre sieci wydały kilka gazetek z ofertami wielkanocnymi, liderem było Tesco, które kampanię promującą świąteczny asortyment rozpoczęło na 6 tygodni przed Wielkanocą.

W 2015 roku absolutnym liderem w ilości artykułów świątecznych była sieć Makro, oferując ponad 800 produktów z etykietą „Wielkanoc”, tuż za nią Tesco z wynikiem 720 sztuk. Najmniej (mimo, że gazetka tej sieci ukazała się najwcześniej) proponowała sieć Aldi –bo niespełna  60 produktów.

Co ważne wiele świątecznych ofert promocyjnych zawiera informację, iż:„artykuły te nie wchodzą w skład stałego asortymentu. Polecamy zakup większej ilości na zapas”, co niejednokrotnie wskazuje na okazyjność oferty i ma zachęcić do tzw. „wielopaków”. Potwierdza to analiza promocyjnych ofert wielkanocnych z 2015 roku, sieci najczęściej i najmocniej promowały oferty zakupu kilku produktów spożywczych na raz.
Najwięcej promocji można się spodziewać na mięsa, wędliny, słodycze i nabiał. W 2015 roku
było to blisko 40% wszystkich ofert. Co ważne, chemia gospodarcza jest na 6 miejscu pod względem ilości produktów w świątecznej promocji. Alkohol: niewiele ponad 5% ofert.