Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Najstarsze centrum handlowe w Wielkopolsce czeka przebudowadlahandlu.pl - 24 marca 2016 13:50


Generalnym wykonawcą modernizacji najstarszego centrum handlowego w Wielkopolsce - ETC Swarzędz - została Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Prace budowlane rozpoczną się już w II kwartale br. i potrwają do drugiej połowy 2017 roku. Inwestorami projektu w ramach spółki joint venture są Grupa Capital Park i Akron Group.

Inwestorzy powierzyli DORACO opracowanie projektu wykonawczego przebudowy centrum oraz przeprowadzenie prac budowlanych związanych z jego modernizacją. Projekt architektoniczny przygotowała pracowania J.S.K. Architekci znana m.in. z projektów Stadionu Narodowego, nowego stadionu Legii w Warszawie czy lotniska we Wrocławiu. 

Głównym celem przebudowy ETC Swarzędz jest połączenie trzech funkcjonujących dotychczas odrębnie hal i usprawnienie komunikacji wewnątrz budynku. Układ lokali zostanie zmieniony, dzięki czemu pojawią się powierzchnie wspólne, przestronne pasaże ułatwiające poruszanie się po centrum oraz strefa gastronomiczna. Poprawie ulegnie standard budynku, który zyska nową elewację i nowoczesne wnętrza. Powiększony zostanie również parking, na którym znajdzie się 750 miejsc postojowych.

- ETC Swarzędz to centrum pierwszej generacji, funkcjonuje z powodzeniem już od ponad 20 lat. Przyszedł czas na jego rewitalizację i dostosowanie go do aktualnych standardów rynkowych oraz potrzeb klientów i najemców – informuje Stefan Ausch z Akron Group.

Powierzchnia obiektu po przebudowie wyniesie 20 tys. mkw. Znajdzie się na niej 80 sklepów
i punktów usługowych, wśród których w nowych konceptach będą działali dotychczasowi, lokalni najemcy, marki ogólnopolskie oraz znane, międzynarodowe sieci nieobecne dotąd w Swarzędzu. Niezależnie od prowadzonych prac budowlanych centrum będzie funkcjonowało przez cały okres modernizacji. Dotychczasowi najemcy zostaną ulokowani w specjalnie utworzonym miasteczku handlowym, które powstanie na parkingu centrum.

W niezmienionej formie natomiast funkcjonować będą: supermarket Intermarche, klub fitness 2B Active, restauracja KFC oraz stacja paliw Shell.