Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Dekada przygotowuje się do inwestycji w Ciechanowie i Nysiedlahandlu.pl - 25 kwietnia 2016 10:36


Przygotowujemy się obecnie do budowy Dekady Ciechanów, której otwarcie przewidziane jest jeszcze w 2016 roku. Pierwotnie obiekt miał ruszyć w IV kw. 2015 roku. Będzie to jedenasta Dekada i zarazem czwarta łącząca funkcję handlową z komunikacyjną.

Obiekt w Ciechanowie o powierzchni 2400 mkw. GLA będzie obejmował 7 sklepów, a część dworcowa złożona będzie z poczekalni oraz czterech zadaszonych stanowisk autobusowych.
Prowadzimy także ustalenia z władzami miasta Nysa dotyczące realizacji nowej inwestycji. Galeria DEKADA w Nysie zaprojektowana została jako dwupoziomowy budynek o powierzchni najmu ponad 19 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 70 sklepów, restauracje i kawiarnie, a także specjalna strefa rozrywki, m.in. czterosalowy multipleks kinowy. Obecnie czekamy na zatwierdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z harmonogramem przewidujemy rozpoczęcie budowy w II połowie 2016 roku, natomiast otwarcie obiektu planowane jest na ostatni kwartał 2017 roku.
Jednocześnie prowadzone są prace związane z przygotowaniem do realizacji dworców kolejowych zintegrowanych z częścią handlową w Koninie i w Mińsku Mazowieckim. Wybudowane zostaną one we współpracy z PKP S.A. i jej spółką zależną – Xcity Investment.