Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Poznań City Center wyda 30 mln euro na przebudowę galerii, w tym nową elewacjędlahandlu.pl - 27 kwietnia 2016 09:08


Zmiana elewacji Poznań City Center jest realizowana w ramach planów przebudowy rozpoczętej w marcu tego roku, których łączny koszt wyniesie ok. 30 mln euro (ok. 128 mln zł). Prace prowadzone są na podstawie wewnętrznego projektu architektów ECE oraz biura ARh+, wykonawstwo powierzono firmie Strabag. Zakończenie wszystkich robót przewidziano na październik br.

- Realizujemy kolejne etapy przebudowy, która zaplanowana jest na cały 2016 r. Jednym z jej elementów jest wymiana zewnętrznej elewacji – wyjaśnia Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

Prace związane ze zmianą elewacji Poznań City Center będą prowadzone od kwietnia do sierpnia br. i nie wpłyną na sposób funkcjonowania centrum.

Podczas wymiany elewacji w części południowej PCC zostaną zamontowane dodatkowe okna, które jednocześnie staną się elementem dekoracyjnym sklepu Peek and Cloppenburg. Większość prac, których zakończenie przewidziane jest na początek sierpnia, będzie związanych
z wymianą obecnie zamontowanych płyt laminowanych na aluminiowo - szklaną elewację. Zmianie ulegnie wschodnia oraz południowa część elewacji Poznań City Center.