Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Murale w sercach miast na urodziny Costa Coffeepr - 10 maja 2016 12:15


Syrenka, krasnale, Neptun i smok uświetnią obchody urodzin COSTA COFFEE w największych miastach Polski. Murale z symbolami Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Trójmiasta będzie można podziwiać już od maja w popularnych punktach tych miast.

– Akcja w przestrzeni miejskiej to kolejna odsłona działań prowadzonych w ramach naszej ogólnopolskiej kampanii „COSTA COFFEE – Kawiarnia z serca Londynu”. Wspólnie z internautami wybraliśmy symbole 6 polskich miast – Syrenkę Warszawską, łódzką kamerę filmową, wrocławskie krasnale, poznańskie koziołki, Smoka Wawelskiego oraz gdańskiego Neptuna. Niezmiernie cieszy nas zaangażowanie mieszkańców – blisko 1,5 tys. osób głosowało na swoich faworytów na profilu COSTA COFFEE na Facebooku, a informacja o akcji dotarła do prawie 300 tys. internautów. Do współpracy zaprosiliśmy uznanych, niezależnych artystów – grafików i ilustratorów, dzięki czemu w każdej lokalizacji powstanie unikatowy mural. To, co je łączy, to nie tylko symbole, ale także wyraźne nawiązanie do latte art, mistrzowskich umiejętności naszych baristów – komentuje Jolanta Borowska, dyrektor marketingu COSTA COFFEE POLSKA.

Co robi nadwiślańska Syrenka w sercu Warszawy? Popija aromatyczną kawę i łapie pierwsze promienie majowego słońca na warszawskiej „Patelni”. Wysiadając z Metra Centrum, można już podziwiać dzieło Dawida Ryskiego – znanego ilustratora, grafika i muzyka, a przy tej okazji odebrać zniżkę na kawę w COSTA COFFEE.  Łódzkie motywy przedstawił w swojej propozycji Maciej Blaźniak – zdolny grafik, plakacista, ilustrator, a autorską interpretację wrocławskich krasnali i kawy zaprezentowała Ola Osadzińska. Przez cały maj będzie można podziwiać miejskie dzieła sztuki w stolicy, w Łodzi przy ul. Nowomiejskiej i we Wrocławiu na ul. Piłsudskiego.

Wybierających się w czerwcu do Wielkopolski, COSTA COFFEE zaprasza do odkrywania autorskiego muralu Karola Banacha. W tym celu należy wybrać się w okolice ulicy Św. Marcin, by podziwiać oryginalną wizję poznańskich koziołków.

Lipiec upłynie pod znakiem równie gorącego Wawelskiego Smoka, z dumą spoglądającego na Kraków, miasto królów. To już druga propozycja Oli Osadzińskiej. W tym miesiącu warto również zaplanować podróż nad polskie wybrzeże. To jedyny czas, kiedy w Trójmieście będzie można spotkać aż dwóch Neptunów. Rzymskiego boga wód, chmur i deszczu w zupełnie nowej odsłonie według wizji Patryka Hardzieja – mural będzie można wypatrzeć na ul. Morskiej w Gdyni.