Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Arkadia zostanie rozbudowana za 60 mln złdlahandlu.pl - 17 maja 2016 14:23


Unibail-Rodamco rozpoczyna w Warszawie nowe inwestycje. Wśród planów firmy na najbliższe miesiące jest m.in. potężna rozbudowa stołecznej Arkadii.

Największe zmiany w ciągu najbliższego roku czekają warszawską Arkadię – wartość inwestycji to ok. 60 mln złotych. Przebudowa zacznie się w czerwcu 2016 roku, a jej zakończenie zaplanowano na czerwiec 2017. W wyniku prac obiekt zyska 2 tys. mkw., a rozbudowa obejmie łącznie aż 9 tys. mkw. Nastąpi m.in. wysunięcie głównej fasady do przodu, w stronę Ronda Radosława, usprawnienie pionowych ciągów komunikacyjnych (wind i schodów), a przede wszystkim – pojawi się nowa przestrzeń dla sklepów i restauracji.

W 2014 roku strefa food court w Arkadii została wyremontowana i odnowiona. Teraz w centrum powstanie dodatkowa przestrzeń gastronomiczna z indywidualnymi lokalami restauracyjnymi, tzw. Dining Plaza.

Dzięki tej zmianie pełna oferta restauracji zostanie zlokalizowana na I piętrze centrum, wydzielona i odizolowana aranżacyjnie od reszty obiektu. Na parterze pozostaną jedynie lokale Bierhalle i Street, zlokalizowane w drugim skrzydle budynku. W nowej strefie pojawi się osiem restauracji, z czego największa będzie liczyła do 1 200 mkw. – zostanie wyposażona w szklaną fasadę, taras oraz przeszklenia od góry do dołu.

Ponadto przebudowane zostaną wejścia z parkingu oraz świetlik (nad Dining Plaza powstaną dodatkowo dwa nowe świetliki), przy nowej strefie restauracyjnej pojawi się piąty kompleks toalet, a w pobliżu salonu C&A – nowe wejście do fitness clubu Calypso.

Na terenie zewnętrznym powstaną m.in. plac zabaw dla dzieci, wymieniona zostanie fontanna na dziedzińcu, a liczba miejsc rowerowych będzie powiększona, strefa dla rowerów zostanie zadaszona i wyposażona w monitoring. 

O 1 200 mkw. powiększy się w wyniku rozbudowy salon H&M, który stanie się flagowym sklepem marki – będzie liczył łącznie 3 900 mkw. na dwóch poziomach – na pierwszym piętrze zyska 7-metrową fasadę. Lokal podczas przebudowy będzie czynny cały czas, a remont będzie odbywał się etapami.

W ostatnim czasie w Arkadii pojawiły się flagowe salony marek takich jak: Zara, Massimo Dutti, ISpot czy Converse.