Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Pizza, lody i kawa, czyli apetyt internautów pod lupą IMMIMM - 2 sierpnia 2016 11:17


Słodycze i lody, a także dania z makaronem oraz pizza - ochotę na specjały Polacy najczęściej deklarowali w lipcu w internecie. Wśród napojów wygrała kawa, wyprzedzając herbatę i piwo.


IMM sprawdził, na jakie potrawy, przekąski i napoje Polacy najczęściej wyrażają chęć w komentarzach m.in. na Facebooku i Twitterze.

Od 1 lipca internauci ponad 90 tysięcy razy dzielili się w mediach społecznościowych swoimi bieżącymi potrzebami lub życzeniami. Wpisy te to nie tylko prośby o wskazanie miejsca zakupu danego produktu czy inne prośby o pomoc w rozwiązaniu codziennych problemów. Znaczna część z nich dotyczy żywności i napojów.

Jak wynika z analizy, Polacy najczęściej deklarują ochotę na „coś słodkiego” lub „coś pysznego”. Dalej w życzeniach pojawiają się także lody, makaron, a także kawa i ciasto. Pierwszą dziesiątkę kulinarnych potrzeb zamykają pizza, desery oraz śniadania.

Owoce pojawiają się dopiero na 13. miejscu - w lipcu wygrywają arbuzy oraz czereśnie. To jednak wciąż wyżej, niż sernik (18), chipsy(23) czy cukierki (34). Najwyżej notowaną marką w zestawieniu jest Nutella (26), lecz w wynikach znajdziemy też m.in. „Ptasie Mleczko” od Wedla czy kanapki z sieci McDonald's, Burger King lub KFC.

Czekolada znalazła się na 19. miejscu, wyprzedzając m.in. naleśniki (30) i  żelki (38). Wśród popularnych dań fast- i street-foodowych, kebab (25) wygrał z hamburgerem (33). Gofry zajęły 37. pozycję, a frytki - 39.