Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Olga Sobieraj szefem marketingu AmRestudlahandlu.pl - 3 sierpnia 2016 15:26


1 sierpnia 2016 r. Olga Sobieraj objęła stanowisko dyrektora marketingu Europy Centralnej i Wschodniej w AmRest. Będzie odpowiadać za działania marketingowe i PR dla marek KFC, Starbucks, Pizza Hut oraz Burger King w AmRest.

Przez 17 lat Olga Sobieraj pracowała w jednej z największych agencji reklamowych na polskim rynku – Ogilvy&Marther, którą od 2013 roku zarządzała w roli CEO.

Od 2008 roku Olga Sobieraj związana jest z konkursem Effie Awards, najpierw czterokrotnie jako juror, a następnie członek Komitetu Organizacyjnego. Od 2013 do 2015 roku była także członkiem Zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SKM SAR. Kilkukrotny juror konkursu Superbrands i ekspert branżowy w programie „Dajesz radę” radiowej Czwórki. Członek dwóch rad nadzorczych: Wójcik Fashion i WeGirls.

Olga Sobieraj jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na dwóch wydziałach: Finanse i Bankowość oraz Zarządzenie i Marketing. Dodatkowo zdobyła wykształcenie na podyplomowych studiach w Institut Francais de Gestion (MBA).

AmRest Holdings działa w 11 krajach Europy, w Rosji oraz w Chinach. Do zarządzanych przez spółkę marek należą KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks, La Tagliatella, blue frog oraz Kabb.