Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Carrefour otworzył supermarket premium w Podkowie Leśnej (galeria)dlahandlu.pl - 8 sierpnia 2016 10:24


Carrefour otworzył drugi supermarket segmentu premium na polskim rynku. Sklep zlokalizowany w Galerii Podkowa w Podkowie Leśnej pod Warszawą, na powierzchni około 1100 mkw., oferuje ponad 15 tysięcy produktów. W sklepie w Podkowie Leśnej pracę znalazło 45 osób. Sklep zastąpił Marcpol, który wcześniej działał w tej lokalizacji.

Nowy supermarket mieści się w Galerii Podkowa w Podkowie Leśnej przy ulicy Gołębiej 26 i jest najnowszym sklepem segmentu premium wdrażanym przez Carrefour w Polsce. Oferuje on klientom nowoczesną, przestronną halę sprzedaży o powierzchni ok. 1,1 tys. mkw., zaprojektowaną według najnowocześniejszych trendów handlowych stosowanych przez Carrefour na całym świecie. 

- Naszym celem jest dalsze umacnianie pozycji w formacie supermarketów poprzez otwarcia nowych sklepów oraz modernizacje istniejących placówek – mówi François Vincent, dyrektor supermarketów i sklepów convenience. – Nowy supermarket w Podkowie Leśnej to druga placówka otwarta w segmencie premium w Polsce. Pozytywny test, który zrealizowaliśmy na warszawskiej Białołęce, skłonił nas do rozwijania tego konceptu na polskim rynku – dodaje François Vincent.

Oferta nowego sklepu w Podkowie Leśnej została oparta na różnorodności. Wśród ponad 15 tysięcy różnych produktów klienci znajdą przede wszystkim szeroki wybór produktów świeżych. W specjalnie wyeksponowanej strefie „Targ Świeżości” znalazło się ok. 200 rodzajów warzyw i owoców, w tym warzywa i owoce bio, jak również wiele wysokiej jakości regionalnych produktów, pochodzących od lokalnych producentów i rolników.

Wyróżnikiem supermarketu Carrefour w Podkowie Leśnej będzie wypiekane na miejscu pieczywo oraz wędliny tradycyjne, pochodzące z własnej Wędzarni Carrefour zlokalizowanej w sklepie. 

Nowy sklep z logiem „Market” oferuje również szeroki wybór produktów spożywczych, w tym asortyment dedykowany dla osób dbających o zdrowie i alergików. W specjalnej strefie zdrowia dostępnej w sklepie, klienci znajdą, m.in. produkty bio i ekologiczne, dla diabetyków, bezglutenowe, bez laktozy, sojowe oraz o obniżonej zawartości tłuszczu. Asortyment zdrowych produktów uzupełniają produkty dostępne na wagę, takie jak, m.in.: bakalie, orzechy, fasola, groch czy soczewica.

W supermarkecie nie zabraknie również produktów naturalnych z linii „Jakość z Natury Carrefour”, które są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego, zgodnie z zasadami zrównoważonego rolnictwa, a ich jakość kontrolowana jest przez Carrefour „od pola do talerza”. Klienci będą mogli kupić również liczne produkty z asortymentu Kuchni Świata, w tym oryginalne francuskie produkty regionalne pod marką Reflets de France oraz włoskie specjały marki Terre d’Italia – dostępne wyłącznie na półkach sklepów Carrefour w Polsce. Klienci nowego sklepu w Podkowie Leśnej mają możliwość zakupu świeżo wyciskanego na miejscu soku z pomarańczy oraz naturalnie mętnego soku z jabłek.

Ofertę supermarketu uzupełnia szeroki wybór chemii i kosmetyków, a także produktów sezonowych oraz tekstyliów.

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 800 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230.000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.