Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Arena.pl chce być wiceliderem polskiego rynku e-commercepr - 16 sierpnia 2016 10:38


Spółka Arena.pl S.A. zanotowała w I połowie 2016 r. ponad 876 tys. zł przychodów i prawie 179 tys. zł zysku netto. Firma jest właścicielem platformy sprzedaży Arena.pl - opartej na programie współwłasności w społeczności.

Od momentu startu w lutym do końca półrocza bieżącego roku platforma podwoiła liczbę dostępnych produktów. Liczba zarejestrowanych sprzedawców wzrosła w tym czasie o 660 proc.

- Naszym celem strategicznym jest pozycja wicelidera polskiego rynku e-commerce. Zanotowaliśmy mocny start, z którego jesteśmy zadowoleni. Na rynku jest miejsce dla kolejnego mocnego gracza,
a naszym atutem jest m.in. oryginalny model współwłasności Arena.pl, który chcemy propagować
– powiedział prezes Michał Kowalski.

Zgodnie z ideą współwłasności, partnerzy Arena.pl mogą stać się jej właścicielami. Użytkownicy serwisu dokonując transakcji zbierają punkty, które mogą być w przyszłości wymienione m.in. na akcje spółki. To pierwszy na świecie program współwłasności w społeczności, finansowany wyłącznie przez polski kapitał. Partnerem strategicznym projektu jest MasterCard, operator bezpiecznego portfela elektronicznego MasterPass co na pewno zwiększa wiarygodność i bezpieczeństwo płatności. Głównym udziałowcem jest fundusz LMB Capital, w połowie należący do Banku SGB.

Platforma ruszyła w lutym 2016 roku z 2 mln produktów w 56 kategoriach, pochodzących od 300 profesjonalnych sprzedawców.