Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Morawiecki: Chleb można kupić w sobotęPAP/parlamentarny.pl - 7 września 2016 13:41


Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki popiera zakaz handlu w niedzielę. -Chcemy dołączyć do tych krajów, które uważają życie rodzinne za pewną wartość społeczną - mówił podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Przypomniał, że w części krajów UE jest to ograniczone do jednej niedzieli, w innych nie ma w ogóle handlu w niedzielę. "Tylko u nas jest pewnego rodzaju wolna amerykanka" - ocenił.

Zapewniał też, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę nie powinno mieć negatywnego wpływu na gospodarkę. "Można kupić chleb w sobotę, a nie w niedzielę, a buty w piątek" - mówił.

Zakaz popiera również Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15. - Będziemy na ten temat dyskutować w najbliższym czasie w klubie. Prywatnie, jako poseł Kukiz'15 jestem zwolennikiem ograniczenia handlu w niedzielę. Zamknięte będą supermarkety, ale nie małe sklepiki lokalne – zapewnia Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15.

Adam Andruszkiewicz wyjaśnia, że „chodzi o to, by dać odpoczynek ludziom zatrudnionym w supermarketach, a po drugie dać szansę w handlowej konkurencji tym małym sklepikom, często jedynym punktom w rejonie sprzedającym określone dobra i zaprzestania chodzenia na krótkim sznurku supermarketów”.

Poseł dodaje, że nie boi się, że nic nie wyjdzie z tych szczytnych założeń i koszty reformy poniosą przede wszystkim małe sklepiki.