Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

MLP Group umacnia się pod Poznaniemwww.dlahandlu.pl - 21 września 2016 09:26


MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej części kraju realizowane przez dewelopera. Planowane w nowej lokalizacji obiekty dostarczą łącznie blisko 120 tys. mkw. powierzchni.

W ramach projektu przygotowywana  jest budowa czterech obiektów o łącznej powierzchni blisko 120 tys. mkw. Park logistyczny powstanie na działce o powierzchni 19 hektarów.

Centrum logistyczne będzie zlokalizowane w pobliżu Poznania, od zachodniej strony miasta. Planowane obiekty będą bardzo dobrze skomunikowane z Poznaniem i całym krajem. W pobliżu znajduje się droga ekspresowa S11 (węzeł Dąbrówka), a do autostrady A2 jest tylko 6 kilometrów. Z kolei do podpoznańskiego lotniska Ławica jest zaledwie 11 kilometrów, a do centrum Poznania około 17 kilometrów.

- Odpowiadamy na zapotrzebowanie naszych klientów - lokalizacja planowanego parku logistycznego jest idealnym miejscem szczególnie dla firm dystrybuujących towary do krajów zachodniej Europy - podkreślił Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Planowany park logistyczny będzie drugim centrum MLP w tej części kraju. Pierwszym jest MLP Poznań rozwijany w miejscowości Koninko, który docelowo dostarczy ponad 90 tys. mkw. 

Aktualnie w skład portfela nieruchomości MLP Group wchodzi siedem parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce:

Aktualnie w skład portfela nieruchomości MLP Group wchodzi pięć siedem  parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław oraz MLP  Gliwice. W planie jest również uruchomienie projektów w Łodzi oraz kolejnych w Poznaniu oraz na Górnym Śląsku.