Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

CEDC będzie promować chilijskie winopr - 26 września 2016 11:37


WALK wygrał przetarg na obsługę marki chilijskiego wina Frontera z portfolio CEDC. W ramach współpracy agencja przygotowała koncepcję komunikacji pt. "Frontera - na Południu" i jest odpowiedzialna za jej realizację. Działania promocyjne rozpoczęły się 20 września br. i objęły komunikację in-store oraz w mediach społecznościowych.

Frontera jest najlepiej sprzedającym się chilijskim winem na świecie. Marka oferuje trunki z dziewięciu różnych szczepów winogron, pochodzących z żyznej doliny w środkowej części Chile. Nowa komunikacja Frontery podkreśla jej południowy charakter i nawiązuje do cech charakterystycznych dla tego regionu – słonecznego klimatu, częstych spotkań ze znajomymi i stylu życia bardziej „na luzie”.

Motorem kampanii są headline’y, które zaczynając się od hasła „na Południu” w dalszej części nawiązują do różnych aspektów południowego stylu życia. W ten sposób stworzono wyjątkowy świat Frontery – świat spontanicznych relacji i cudownych chwil “ot tak!”, w którym nawet codzienne sytuacje są doprawione południową żywiołowością. Żeby jeszcze mocniej podkreślić format „na Południu” w kreacjach butelka Frontery jest przedstawiona szyjką w dół, wskazując jednocześnie Południe.

Działania komunikacyjne pod hasłem „Frontera – na Południu” rozpoczęły się 20 września i objęły obecne na rynku warianty wina oraz dwa nowe słodkie wina - Sweet Red i Cabernet Blush. WALK odpowiada za stworzenie koncepcji strategiczno-kreatywnej akcji oraz realizację działań w jej ramach. WALK Promotion zajęło się przygotowaniem materiałów POS do sklepów w całej Polsce. Z kolei WALK Social Media odpowiada za roczną obsługę mediów społecznościowych marki (Facebook i Instagram), w tym prowadzenie aktywacji konsumenckich oraz współpracę z influencerami.