Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Lidl rusza z 600. placówką w Polsce - galeria zdjęćdlahandlu.pl - 7 października 2016 11:25


600. sklep sieci Lidl zostanie otwarty 20 października w Poznaniu. Będzie to placówka w nowym formacie, tj. ze zmienioną fasadą sklepu i udogodnieniami wewnątrz placówki oraz stacją do ładowania samochodów elektrycznych na zewnątrz. Wyróżnikiem obiektu będzie certyfikat Breeam New Construktion 2016, przyznany za sprawą wykorzystanych w nim ekologicznych rozwiązań.

W październiku wszyscy pracownicy firmy (15 tys. osób) otrzymają bony w wysokości 600 zł do wykorzystania w sieci sklepów Lidl z okazji otwarcia 600. placówki. Łączna wartość bonów na zakupy przekazanych pracownikom to 9 mln zł.
- Chcemy w ten sposób podziękować za zaangażowanie w pracę, bo to właśnie dzięki naszym pracownikom oraz ich zespołowej, wieloletniej pracy niebawem otworzymy 600. sklep
w Polsce – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager, Lidl Polska. W nowym sklepie powstała strefa socjalna z dostępem do wewnętrznej sieci, sala do prowadzenia szkoleń oraz kuchnia.

„600. sklep sieci Lidl w Polsce to nie tylko nowy wymiar zakupów dla naszych klientów, lecz przede wszystkim wyznacznik kierunku rozwoju Lidl Polska i zwieńczenie wielu lat zespołowej pracy nad udoskonaleniem usług. Wierzymy, że przez te działania uda nam się wyznaczyć nowy standard w handlu detalicznym” – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

W nowym sklepie znalazły się m.in.: nowe kasy z ekranem dotykowym, toalety dla klientów, osób niepełnosprawnych oraz strefa pielęgnacji niemowląt (popularny „przewijak”). Powierzchnia sprzedaży nowego sklepu wynosi ponad 1400 m2. Przed sklepem jest 120 miejsc parkingowych oraz dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych, natomiast dla rowerzystów stojaki na rowery. Dodatkowo obiekt został zintegrowany z miejską infrastrukturą rowerową (stacja roweru miejskiego „Lidl ul. Wilkońskich”).

W sklepie zastosowano gruntowe pompy ciepła wykorzystujące energię geotermalną do ogrzewania jak również chłodzenia obiektu (chłodzenie pasywne). W celu równomiernego ogrzania oraz schłodzenia sklepu zastosowano instalację umieszczoną pod posadzką. To rozwiązanie uzupełnione jest o zintegrowany system odzysku ciepła z lad chłodniczych oraz system wentylacji z rekuperacją. Innym przykładem rozwiązań ekologicznych jest instalacja fotowoltaiczna, czyli panele wykorzystujące energię słoneczną i przetwarzające ją w prąd służący do funkcjonowania sklepu. W całym budynku zamontowane zostało oświetlenie wyłącznie typu LED, optymalizujące wykorzystanie energii o 50% w porównaniu z oświetleniem tradycyjnym. Zoptymalizowano także wykorzystanie światła dziennego do oświetlenia wnętrza obiektu – w tym celu służy rozbudowana, szklana fasada budynku. Ponadto zebrane z obiektu wody deszczowe są odzyskiwane i wykorzystane dla celów gospodarczych i bytowych (podlewanie terenów zielonych oraz spłukiwanie wszystkich toalet). Dlatego sklep Lidl przy ul. Wilkońskich w Poznaniu otrzymał certyfikat BREEAM jako pierwszy obiekt na terenie Polski.

Marka Lidl obecna jest na polskim rynku od 2002 roku. W pierwszym roku działalności firma miała 7 sklepów (Słupca, Kościan, Poznań, Turek, Lębork, Włocławek i Bydgoszcz). Dwa lata późnej Lidl świętował otwarcie 100. sklepu w Polsce, a w 2013 r. sieć liczyła 500 sklepów.