Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sklep Odlo.com zwiększył przychody o 46 proc.pr/dlahandlu.pl - 28 października 2016 13:48


Divante zrealizowało projekt dla międzynarodowej marki Odlo.com. Dzięki optymalizacji sklep internetowy znacząco zwiększył przychody.

Podsumowanie dotychczasowej współpracy to 46 % wzrost przychodów ze sprzedaży online, wzrost liczby transakcji o 47% i wzrost konwersji o 30% (w tym 103% wyższy współczynnik konwersji na urządzeniach mobilnych).

Współpraca Divante i Odlo rozpoczęła się w styczniu 2016 roku przeglądem kodu oraz audytem CX. Zgodnie z zaleceniami, Odlo zdecydowało się na zmiany niezbędne do optymalizacji strony internetowej. Dzięki odpowiedniej konfiguracji usług serwerowych, Divante udało się zmniejszyć średni czas niedostępności strony i zredukować liczbę błędów serwera systemu.

W trakcie trwania współpracy, Divante poprawiło również kilka obszarów interfejsu użytkownika. Wszystkie pliki graficzne zostały zoptymalizowane dla szybszego ładowania strony, poprawiony został layout strony głównej (przystosowany do wyświetlania na urządzeniach mobilnych) oraz layout stron rezultatów wyszukań. Kolejną dużą zmianą było wprowadzenie nowego check-outu, który jest teraz bardziej przejrzysty i dopasowany do obsługi na urządzeniach mobilnych.

- Wraz z Odlo dążymy do zapewnienia najlepszego User Experience dla klientów Odlo.com. Do tej pory zrobiliśmy kilka istotnych zmian w samej stronie internetowej, których efektem jest zwiększenie jej wydajności i użyteczności. Będziemy kontynuować prace związane z optymalizacja platformy - mówi Andrzej Muzaj, Customer Experience Department Deputy Director at Divante.

Obecnie firmy współpracują nad dalszym rozwojem serwisu, włączając w to nową wyszukiwarkę, integrację z serwisami agregującymi sklepy online, a także implementację nowego koszyka zakupowego.

Obecna na rynku od 70 lat, firma Odlo jest wiodącą międzynarodową marką oferującą odzież i akcesoria sportowe. Odlo sprzedaje swoje produkty w 25 krajach na całym świecie. Firma ma bardzo silną sieć butików stacjonarnych w krajach jak Niemcy, Szwajcaria, Francja, Austria i Belgia oraz sklep internetowy. Teraz, w dobie Omnichannel, Odlo stawia większy nacisk w swojej strategii na rozwiązania omnikanałowe.