Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Rusza budowa parku logistycznego pod Poznaniempr, dlahandlu.pl - 14 grudnia 2016 09:05


P3, ogólnoeuropejski właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych, postawił pierwszą kolumnę z okazji rozpoczęcia rozbudowy parku Logistycznego P3 Poznań o 30 000 mkw. Blisko połowa tej powierzchni powstaje jako powierzchnia Build – To- Suit dla firm logistycznych FM Logistic (7 200 mkw.) i Geis (5 655 mkw.).

Reszta powstanie spekulacyjnie w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie rynkowe. Jest to trzecia budowa rozpoczęta przez P3 w Polsce w tym roku, włączając w to nowy budynek w parku P3 Piotrków, którego budowa ruszyła wiosną i nowy budynek w parku P3 Błonie koło Warszawy, którego budowa rozpoczęła się w zeszłym tygodniu.

FM Logistic to firma działająca na rynku międzynarodowej logistyki, a portfel jej klientów obejmuje sieci handlowe, producentów żywności, środków czystości do domu i kosmetyków oraz firmy farmaceutyczne. To długoletni klient P3 z magazynami w parkach logistycznych w Rumunii, Czechach i Polsce, gdzie ma swoje powierzchnie w trzech parkach.

Grupa Geis specjalizująca się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych w Niemczech i Europie Środkowej będzie wykorzystywała nowy magazyn w parku P3 Poznań do obsługi przesyłek kurierskich oraz palet i przesyłek indywidualnych. W Polsce firma ma obecnie 45 oddziałów i zatrudnia łącznie ponad 1200 pracowników.

Magazyn FM Logistic będzie miał 12m wysokości, o 2 m więcej niż standardowy obiekt, będzie także wyposażony w większą ilość doków. Z kolei dopasowując się do wymagań najemcy Geis P3 zaprojektowało dla firmy aż 30 bram kurierskich i 29 doków. Budynki będą gotowe do użytku w pierwszym kwartale 2017 roku.