Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

W niektórych Biedronkach brakuje jaj - powodem zwiększony popyt i zmiany w dostawachwww.dlahandlu.pl - 23 grudnia 2016 14:15


Przed świętami w niektórych sklepach Biedronka brakowało jaj. Sieć zapewnia, że pracuje nad jak najszybszym zapewnieniem pełnej dostępności produktu, a sytuacja sukcesywnie poprawia się z każdym dniem.

- Z uwagi na zwiększony popyt ze strony klientów sieci oraz zmiany wprowadzone w naszym łańcuchu dostaw w okresie przedświątecznym, potwierdzamy, że w niektórych sklepach mogą występować przejściowe trudności przy zakupie jaj. Pracujemy nad jak najszybszym zapewnieniem pełnej dostępności produktu, a sytuacja sukcesywnie poprawia się z każdym dniem (...). Krajowe produkty spożywcze są od wielu lat głównym filarem oferty Biedronki. Jajka do naszej sieci dostarcza kilkunastu dostawców. Jednocześnie, podstawą takiej współpracy niezmiennie jest zapewnienie przez producenta jakości i bezpieczeństwa dostarczanych produktów - informuje nas biuro prasowe sieci. 

Sieć podała, że Fermy Drobiu Woźniak, nie dostarczają obecnie jaj do sklepów Biedronka.

- Decyzję o ewentualnej dalszej współpracy z tym producentem uzależniamy od wyników szczegółowej kontroli, która jest aktualnie prowadzona w jego zakładach przez Główny Inspektorat Weterynarii - podkreślają przedstawiciele sieci.

Przypomnijmy, 21 października br. sieć Biedronka poinformowała, że otrzymała od dostawcy jajek, Ferm Drobiu Woźniak, powiadomienie o wszczęciu przez Powiatowego Lekarza Weterynarii kontroli dotyczącej kilku partii jajek.