Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Rośnie rynek herbat ziołowychwyborcza.pl - 30 grudnia 2016 14:02


Mamy duży potencjał, by stać się europejską potęgą w dziedzinie produkcji ekologicznych ziół i herbat ziołowych – twierdzi Joanna Szybińska współwłaścielka firmy EcoBlik, produkującej ekologiczną żywność, w tym herbaty.

Polskie firmy produkujące herbaty ziołowe i owocowe coraz więcej swoich towarów sprzedają poza polskim rynkiem, a surowce ziołowe z Polski można znaleźć na wielu europejskich i pozaeuropejskich rynkach – czytamy w serwisie krakow.wyborcza.pl.

Choć wybieramy głównie atrakcyjne cenowo herbaty czarne, to z roku na rok rośnie rynek tych droższych - ziołowych i owocowych, produkowanych ekologicznie. Czym właściwie są herbaty ekologiczne i jak odróżnić je od zwykłych? - Przy ich produkcji nie używa się pestycydów ani żadnych sztucznych środków ochrony roślin. Dodatkowo ekologiczne rolnictwo wspiera bioróżnorodność, czyli dba o dobry stan gleby, czyste wody gruntowe, a co za tym idzie - chroni nas i naszą planetę - odpowiada Michał Korżawski, który razem z żoną Joanną Szybińską założył firmę EcoBlik, produkującą ekologiczną żywność, w tym herbaty.

Więcej na krakow.wyborcza.pl.