Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Amazon współpracuje z Polką. Pomagają organizacjom charytatywnymBankier.pl - 4 stycznia 2017 11:41


Masz w domu niepotrzebne rzeczy, więc wkładasz je do kartonu po zakupach, które przyszły ze sklepu internetowego i za darmo przekazujesz organizacji charytatywnej - tak działa biznes, który uruchomiła w Stanach Polka - Monika Wieła. Przekonała do niego Amazona - informuje portal Bankier.pl.

- Pomyślałam, że wysyłając buty do klientów w pudełkach, będę do nich wkładać osobiste podziękowanie za zakup z jednoczesną prośbą, by to samo pudełko wykorzystali, uzupełniając je niepotrzebnymi w domu butami czy innymi rzeczami, którymi chcieliby obdarować potrzebujących. Żeby klient nie ponosił z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów, w pudełku znajdzie prepaid label, czyli opłaconą etykietę pozwalającą bezkosztowo wysłać paczkę do organizacji charytatywnej – wyjaśnia zasady działania Give Back Box jego pomysłodawczyni w rozmowie z Bankier.pl.

Dla sklepów, które pozwalają Monice Wiele zarabiać, korzyścią jest możliwość pochwalenia się udziałem w szczytnej idee Give Back Box. Trzecią stroną czerpiącą korzyść są organizacje charytatywne - GBB współpracuje z siecią Goodwill Industry International, która ma ponad 150 oddziałów w całych Stanach Zjednoczonych.

Więcej na Bankier.pl