Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Stoppoint do końca 2017 roku chce przejść na Giełdę Papierów Wartościowychportalspozywczy.pl - 12 stycznia 2017 15:32


Damian Puczyński, właściciel Dazumi Sp. z o.o., operatora marki Stoppoint, objął akcje spółki Produkty Klasztorne S.A. W wyniku transakcji, stał się jej większościowym akcjonariuszem. Wkrótce zmieniona zostanie nazwa "Produkty Klasztorne" na "Stoppoint". Stoppoint do końca 2017 roku chce przejść na Giełdę Papierów Wartościowych.

Zmienił się także zarząd spółki. Nowym prezesem spółki Produkty Klasztorne został Damian Puczyński, stanowisko wiceprezesa powierzono Markowi Nowickiemu, który dotychczas zarządzał firmą. Spółka notowana obecnie na rynku NewConnect nazywa się dziś Produkty Klasztorne S.A. Stoppoint była marką, pod którą firma prowadziła część działalności operacyjnej w ramach Dazumi Sp. z o.o. 21 grudnia 2016 r. NWZ przyjęło uchwałą nr 11/16 zmianę statutu spółki obejmującą m.in. zmianę nazwy na Stoppoint S.A. Jak tylko sąd rejestrowy zarejestruje tę zmianę, firma będzie się posługiwać nową nazwą - "Stoppoint".  

Według ramowego harmonogramu transakcji, w lutym 2017 roku planowana jest emisja serii H, w marcu planowane są rejestracja i wniosek o wprowadzenie emisji serii H na NewConnect. Na drugi kwartał 2017 r. planowana jest procedura scalenia akcji; na trzeci kwartał – złożenie prospektu, postępowanie prospektowe i zatwierdzenie prospektu, a na czwarty kwartał planowane jest przeniesienie notowań akcji spółki z NewConnect na rynek regulowany. 

Damian Puczyński, prezes zarządu Produkty Klasztorne poinformował, że do końca stycznia chcą domknąć emisję akcji serii G o wartości ok. 5 mln zł, która jest skierowana do partnerów biznesowych. Dodał, że z lutowej emisji chcą pozyskać do 4 mln zł. Łącznie jest to więc ok. 9 mln zł, które mają posłużyć na doinwestowanie technologii oraz na ewentualne przejęcia.

Obecnie firma rozwija się w czterech połączonych obszarach rozwoju:

Stacja z Paczką – punkty odbioru przesyłek w modelu Click and Collect
Lawenda – zintegrowany logistyczny system B2B w chmurze do zarządzania przesyłkami kurierskimi;
Terminal – terminal z narzędziami IT od obsługi płatności, zamówień, nadawania przesyłek, ich odbioru i innych usług.
Marketplace – własna platforma on-line ze sprawdzonymi partnerami e-commerce

Więcej na portalspozywczy.pl