Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Carrefour otwiera sklep w Piasecznie. Zastąpi Almędlahandlu.pl - 23 stycznia 2017 13:12


Pierwszy sklep Carrefour w Piasecznie otworzy się 25 stycznia w obiekcie przy ul. Wojska Polskiego. Na piętrze obiektu, który zyska nową elewację i nazwę Galeria Gama, znajdzie się salon meblowy Black Red White o powierzchni 1700 mkw., a na parterze supermarket Carrefour Express o powierzchni 1250 mkw. w miejscu zlikwidowanej Almy. Do wynajęcia został 400-metrowy lokal w bezpośrednim sąsiedztwie Carrefoura. Rekomercjalizację Galerii Gama prowadzi Origo Group.

Carrefour podsumował ostatnio miniony rok swojej działalności w Polsce. Sieć zakończyła modernizację 7 centrów handlowych, w tym gdańską Galerię Morena. Tempo rozwoju ma zostać utrzymane również w 2017 roku.

Kluczowym projektem będzie budowa Metropolitan Outlet w Bydgoszczy. Wśród centrów handlowych, które również poddane zostaną modernizacji, znajdą się między innymi obiekty w Szczecinie, Białymstoku, Głogowie, Chorzowie czy Zgorzelcu. Ponadto sieć planuje w 2017 roku remodeling kilkunastu hipermarketów oraz otwarcie kolejnych 2 placówek (w Piotrkowie Trybunalskim oraz Galerii Północnej w Warszawie), a także otwarcia ponad 10 nowych supermarketów, między innymi w galerii Wroclavia we Wrocławiu. Zapowiadanych jest również około 24 modernizacji placówek w tym formacie.

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 800 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230.000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.