Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Klienci najczęściej wybierają truskawkowe smaki jogurtówportalspozywczy.pl - 29 kwietnia 2010 10:44


Od lat nie zmieniają się główne preferencje związane z dominującymi na rynku, najczęściej wybieranymi smakami. Wśród jogurtów nadal najpopularniejszy jest smak truskawkowy. Wśród deserów królują także tradycyjne smaki czyli waniliowy i czekoladowy - mówi dla serwisu portalspożywczy.pl Tamara Oleszczuk z firmy Bacha.

Istnieje wiele kategorii produktowych takich jak jogurty, desery, produkty dla dzieci, serki, itd. Każda z tych kategorii zawiera wiele produktów, w różnych wariantach smakowych. Zdaniem przedstawicielki firmy Bacha, wielkiej rewolucji w tym zakresie w ostatnich latach nie było i na pewno szybko nie będzie. - Większe znaczenie na rynku zdobywa ostatnimi czasy żywność funkcjonalna. Konsumenci oprócz walorów smakowych szukają dodatkowych korzyści, jakie nabiał może dostarczać. Oczywiście pojawiają się różnego rodzaju nowości, ale klient stając przed półką ma dosyć mocno sprecyzowane potrzeby i preferencje - mówi Tamara Oleszczuk.
Konsumenci różnicują się w ostatnich czasach, na tych których stać na kupno lepszych, droższych produktów oferujących dodatkowe korzyści czy wartości, a także na tych którzy chcą kupować jogurty, ale muszą oszczędzać i wybierają produkty tanie w postaci np. wielopaków, wszelkich elementów obniżających cenę.