Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Pedro Martinho prezesem Eko Holdinguwww.dlahandlu.pl - 14 lutego 2017 12:57


Paweł Koziar, dotychczasowy prezes zarządu Eko Holdingu, został członkiem zarządu i dyrektorem generalnym spółki. Nowym prezesem jest Pedro Martinho.

Ponadto do zarządu weszli: Jacek Owczarek (wiceprezes) oraz Katarzyna Kopaczewska (wiceprezes). Nową Radę Nadzorczą tworzą: Rui Amaral, Luis Manuel Conceicao Pais Do Amaral oraz Arnaldo Silvestre Guerreio.

Pedro Martinho jest członkiem zarządu Grupy Eurocash. Jest absolwentem zarządzania na Uniwersytecie Lizbońskim ISCTE.  Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku w Jeronimo Martins w Portugalii, gdzie pracował do 1996 roku, w ostatnim okresie jako kierownik stoiska hipermarketu Feira Nova. Od 1997 do 2001 roku pracował dla Jeronimo Martins w Polsce. Był dyrektorem działu zakupów Eurocash cash&carry i hipermarketów Jumbo. W 2002 roku był zatrudniony w firmie telekomunikacyjnej Oniway Portugalia jako dyrektor sprzedaży. W marcu 2003 roku podjął decyzję o powrocie do Polski dołączając do zespołu, który wykupił Eurocash cash&carry od Jeronimo Martins.

Przypomnijmy, że 4 stycznia 2017 r. Eurocash kupił 100% akcji w spółce EKO Holding S.A. z siedzibą w Nowej Wsi Wrocławskiej.Tym samym Eurocash nabył sieć blisko 250 sklepów spożywczych EKO (działającychgłównie w południowozachodniej Polsce).Transakcja była możliwa po uzyskaniu zgody UOKiK, którą urząd wydał pod koniec 2016 roku.