Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Modernizacja zabytkowej hali targowej we Wrocławiuspolem.pl; dlahandlu.pl - 14 lutego 2017 15:07


We Wrocławiu trwa rewitalizacja zabytkowej hali targowej. W obiekcie powstanie m.in. nowy sklep spożywczy o powierzchni około 300 mkw.

W styczniu konserwatorzy zakończyli rewitalizację jednej ze ścian hali. Jest to kolejny wspólny sukces prof. Rudolfa Lenza, wrocławskiego magistratu i firmy Tradycja i Jakość Sp. z o.o.

- Zachwycający wygląd ściany frontowej Hali Targowej, jaką zyskał obiekt pod koniec 2015 r., zachęcił współinwestorów do podjęcia kolejnego wysiłku. Niemal rok później część wschodniej ściany hali po licznych pracach konserwatorskich i budowlanych zyskała nowe piękne oblicze. Elementy z piaskowca i ceglana elewacja zostały oczyszczone i uzupełnione. Wymienione zostały także okna i przeprowadzono konserwację ozdobnych lamp metalowych i drzwi wejściowych. Odnowiona została także dolna granitowa część hali. Przeprowadzone prace kosztowały łącznie kilkaset tysięcy złotych - opisuje spółka Tradycja i Jakość.

Inicjatorem rewitalizacji Hali Targowej jest niemiecki historyk i filolog prof. Rudolfowi Lenz. Profesor, poza działalnością naukową, zaangażowany jest w restaurację zabytków historycznych na Dolnym Śląsku.

Niebawem mieszkańcy Wrocławia będą mieli okazję zobaczyć w Hali Targowej kolejne nowości. W północnej części tego obiektu przeprowadzona zostanie przebudowa trzech stoisk. Dzięki ich połączeniu powstanie sklep spożywczy o powierzchni około 300 mkw. Na ukończeniu są już prace projektowe - wygląd i wyposażenie sklepu będą spójne z charakterem architektonicznym obiektu. W obiekcie znajdzie się też duże stoisko z szeroką ofertą zdrowej żywności. Będą to zarówno produkty ekologiczne i regionalne, jak i produkty diet funkcjonalnych - m.in. dla diabetyków i dla bezglutenowców.

Spółka Tradycja i Jakość została utworzona w 2015 r. poprzez przekształcenie ustawowe „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców Północ we Wrocławiu w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.