Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Organic Farma Zdrowia uruchomi supermarket ekologicznyMarta Ogonek, dlahandlu.pl - 5 maja 2010 15:07


Organic Farma Zdrowia 5 maja br. podpisała z funduszem Avallon MBO umowę o inwestycyjną, na mocy której fundusz dokapitalizuje spółkę kwotą 9,3 mln zł (w drodze nabycia ponad 1,273 mln akcji serii F). Organic Farma Zdrowia przeznaczy te pieniądze na rozwój sieci. W planach jest m.in. otwarcie pierwszego w Polsce supermarketu ekologicznego. Ma on powstać w pierwszej połowie przyszłego roku w stolicy.

- Bedzie to pierwszy taki projekt na rodzimym rynku, dlatego chcemy się do tej inwestycji bardzo dobrze przygotować. Dzisiaj trudno mówić o szczegółach przedsięwzięcia - powiedział Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

Przedstawiony przez niego trzyletni plan rozwoju sieci zakłada również otwieranie 2-3 nowych delikatesów rocznie, przejęcia sklepów specjalistycznych (3-5 rocznie) oraz firm uzupełniających rozwój sklepu internetowego, a także sprzedaż większej ilości produktów pod marką własną. - Marka własna to w naszym zamyśle produkty flagowe sieci, dlatego dużą wagę będziemy przywiązywać do ich jakości. Prowadzimy z producentami rozmowy, zmierzające do jak najlepszego zaspokojenia oczekiwań klientów. Docelowo myślimy także o rozwinięciu centrum dystrybucyjnego. Zakładamy, że sprzedaż naszych produktów w ciągu trzech lat wzrośnie o 30-50 proc., czyli szybciej od rynku. Liczymy, ze na koniec 2011 roku osiągniemy zysk netto. W 2013 roku chcemy mieć 10 proc. udział w rynku oraz przenieść się z NewConnect na główny parkiet - wyjaśnił Sławmoir Chłoń.

Dyrektor inwestycjyjny Avallon MBO, Wojciech Matusiak, podkreślił z kolei, że fundusz wiąże ze spółką duże nadzieje. - Rynek żywności ekologicznej w Polsce jest we wczesnym stadium rozwoju, widzimy duże perspektywy przed naszym partnerem. Istnieje duża dysproporacja miedzy Polską a innymi krajami UE, jeśli chodzi o udział w rynku tego segmentu żywności. Nasz wkład nie będzie się ograniczał jedynie do wsparcia kapitałowego. Pomożemy również w poszukiwaniu i analizie celów akwizycyjnych - dodał.