Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tesco przeciwdziała marnowaniu żywności. Koniec promocji typu „kup jeden, drugi dostaniesz gratis”dlahandlu.pl - 12 września 2017 09:40


Dzięki żywności marnowanej w Europie, można by wyżywić 200 milionów osób. Tesco pracuje, by to zmienić, przeciwdziałając marnowaniu żywności na każdym etapie jej powstawania i przetwarzania. Sieć ogłosiliła, że już ponad 500 jej sklepów w Europie Środkowej ma możliwość przekazywania nadwyżek żywności lokalnym organizacjom charytatywnym i bankom żywności.

Dotychczas Tesco przekazało potrzebującym ponad 12 000 ton nadwyżek żywności, co stanowi równowartość 29 milionów posiłków.

Detalista ogłosilił również dwa kolejne ważne kroki, by przeciwdziałać marnowaniu żywności w Europie Środkowej:
– wprowadzenie oferty warzyw i owoców Perfectly Imperfect (doskonale niedoskonałych) do wszystkich hipermarketów w Europie Środkowej ma pomóc dostawcom sieci w ograniczeniu ilości marnowanych warzyw i owoców,
– zakończenie promocji typu „kup jeden, drugi dostaniesz gratis” na warzywa i owoce we wszystkich  sklepach w Europie Środkowej, by nie przyczyniać się do marnowania żywności w domach klientów.

Zobacz film: - Mamy nadzieję, że te niewielkie zmiany przyczynią się do 2030 roku do zmniejszenia globalnego marnowania żywności o połowę. To ambitny cel, ale pracując wspólnie, możemy go osiągnąć - poinformowało Tesco.