Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Organic Farma Zdrowia miała rekordowy kwiecieńdlahandlu.pl - 26 maja 2010 12:45


Sprzedaż w kwietniu 2010 roku mimo niezwykle małej ilości pełnych dni handlowych (tylko 24 pełne dni handlowe) była o 7,4% wyższa od sprzedaży w kwietniu 2009 roku, który był najlepszym miesiącem handlowym pierwszego półrocza 2009 roku.

Wyniki z kwietnia tego roku mogą tym bardziej cieszyć firmę, że z informacji GUS wynika, że sprzedaż kategorii żywność i alkohol oraz wyroby tytoniowe spadła w kwietniu o 7,6 proc.   

W połowie kwietnia Organic Farma Zdrowia zamknęła 17 kwietnia nierentowne delikatesy sieci zlokalizowane w CH Magnolia Park we Wrocławiu. Jest to realizacja planu zakładająca zamykanie niedochodowych placówek. Firma zamknęła wcześniej delikatesy w centrum handlowym Galeria Łódzka w Łodzi. 

Sprzedaż spółki w pierwszym kwartale 2010 roku wyniosła 5,86 miliona złotych i była najwyższą sprzedażą kwartalną w historii firmy. Spółka Organic Farma Zdrowia ma 17 delikatesów na terenie 9 miast Polski oraz delikatesy internetowe. Oferta handlowa zawiera 4.000 produktów żywności ekologicznej i naturalnej, w tym ponad 150 produktów marek własnych.