Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Badanie: 84 proc. Polaków wyda na Sylwestra maksymalnie 300 złdlahandlu.pl - 29 grudnia 2017 12:56


Co robimy w Sylwestra? To pytanie zadaje sobie corocznie 97 proc. Polaków – wynika z badania przeprowadzonego przez Polski Program Jakości Obsługi.

Mimo tego, że Sylwester wypada zaledwie kilka dni po Bożym Narodzeniu, to nie przygotowujemy się do niego tak pieczołowicie jak do Wigilii i świąt. Ponad połowa respondentów twierdzi, że zostawia organizacje sylwestra na ostatnią chwilę. 2 na 10 zadeklarowało, że w ogóle nie przygotowują się do tego dnia. Podobnie podchodzimy do wydatków. W tym roku nie mamy zamiaru wydawać dużo pieniędzy na sylwestra – 84% badanych przeznaczy na ten cel maksymalnie 300 zł. W opinii 50% Polaków, tegoroczna organizacja zabawy sylwestrowej nie powinna być droższa niż w zeszłym roku. Jednak niemal jedna trzecia już wie, że sylwester 2017 będzie kosztować ich więcej niż w rok temu.

W obecnych czasach Sylwester i Nowy Rok uznawane są przez większość ludzi za dzień zabawy i okazję do spotkania ze znajomymi. Takiego zdania jest 9 n 10 ankietowanych. Natomiast połowa badanych traktuje obchody sylwestrowe wciąż jako tradycję. Dla 34% osób jest to dobry czas na zmiany i nowe postanowienia.

Pomimo, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia oraz Nowy rok sprzyjają wyjazdom urlopowym,
to ponad połowa respondentów nie mając planów sylwestrowych, pożegna stary rok w swoich domach – tak twierdzi 53% badanych. Natomiast 1 na 5 ankietowanych zdążyło zorganizować sobie rozrywkę na ten wieczór i zdecydowało się obchodzić sylwestra u znajomych. Warto zaznaczyć, że 2% deklaruje, że spędzi tą ostatnią noc 2017 roku w pracy. Są również tacy, którzy traktują sylwestra jako zwykły dzień tygodnia i uznało, że ten nie ma on dla nich szczególnego znaczenia.

Badanie zostało zrealizowane przez Polski Program Jakości Obsługi metodą ankietową CAWI na
próbie 572 dorosłych Polaków w dniach 18.12-27.12 2017r.