Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Euromonitor: Nadążenie za zmiennymi gustami klientów to prawdziwe wyzwaniePuls Biznesu - 17 stycznia 2018 10:08


Euromonitor Int. wybrał podkreśla, że wydatki konsumenckie będą rosły w tym roku najsilniej od siedmiu lat, ale nadążenie za zmiennymi gustami klientów to prawdziwe wyzwanie. Analitycy firmy zwracają uwagę m.in. na rozszerzoną rzeczywistość, zainteresowanie minimalistycznym stylem życia czy coraz większe oczekiwanie autentyczności i unikatowości - pisze "Puls Biznesu".

Zdaniem analityków Euromonitora, na których powołuje się "Puls Biznesu", nowi konsumenci są mniej tolerancyjni, bardziej sceptyczni i chętnie mówiący "nie". Konsumenci, zwłaszcza młodzi, starają się oczyścić swoje życie z alkoholu, z niezdrowych nawyków, z produktów zwierzęcych czy z manii kupowania. Odrzucają posiadanie dóbr materialnych na rzecz dostępu do nich na żądanie, np. w formie subskrypcji czy pożyczania. 

Każdy zakup to pewne doświadczenie — potwierdzenie wartości wyznawanych przez kupującego. Producenci muszą więc dokładnie tłumaczyć się z pochodzenia surowców, wpływu na środowisko, traktowania swoich pracowników.

Więcej w "Pulsie Biznesu".