Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Makro Polska wprowadza setki produktów pod markami własnymi dla gastronomii



dlahandlu.pl - 5 lutego 2018 10:11


Sieć hurtowni Makro Polska wprowadziła już 200 produktów nowych marek własnych dedykowanych specjalistom w gastronomii: Makro Chef i Makro Professional. Do końca 2018 roku w ofercie pojawi się jeszcze kilkaset innych produktów tych marek oraz dodatkowo kilkanaście indeksów firmowanych najnowszą marką sieci – Makro Premium. W sumie, w tym roku w ofercie marek własnych znajdzie się łącznie ponad 800 produktów.

Wszystkie produkty sygnowane logotypami nowych marek własnych Makro Polska powstają we współpracy z ekspertami i szefami kuchni oraz zostają poddane testom i ścisłej kontroli jakościowej.

- Do współtworzenia nowych marek własnych Makro zapraszamy firmy renomowane, krajowe i międzynarodowe, uznawane za ekspertów w danej dziedzinie i liderów w swoich segmentach – mówi Sławomir Leszczyński, kierownik działu marki własnej w Makro Polska.

Marka Makro Chef obejmuje wysokiej jakości produkty i półprodukty spożywcze, w opakowaniach dostosowanych do potrzeb gastronomii. Na półkach można znaleźć takie pozycje, jak ryże, kasze, owoce w żelu, cięte zioła, kiełki, sery, sosy, sałatki, kiełbasy, miody czy pomidory suszone.

W lutym br. pojawią się pierwsze produkty z linii Makro Premium. - Produkty tej marki przeznaczone są dla najbardziej kreatywnych i wymagających kucharzy oraz będą cechować się ponad-przeciętnymi standardami jakości. W asortymencie znajdą się unikatowe produkty spożywcze z wpisaną w proces ich powstawania regionalną nutą lub wieloletnią tradycją – wyjaśnia Sławomir Leszczyński.

Makro Professional obejmuje środki czystości, narzędzia i akcesoria kuchenne cechujące się wysoką estetyką, solidnym wykonaniem i dbałością o detale. To marka dla wymagających, testowana w najtrudniejszych warunkach laboratoryjnych oraz podczas rzeczywistej pracy w kuchniach w centrach rozwojowych Grupy Metro w Azji i Europie Zachodniej. Na klientów czekają obecnie m.in.: płyny do mycia i dezynfekcji, czyściwa, dozowniki oraz noże do warzyw, dzielenia mięsa czy filetowania.