Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Piotr i Paweł optymalizuje sieć. Zamyka 4 placówkidlahandlu.pl - 3 kwietnia 2018 14:48


Z końcem marca został zamknięty sklep Piotr i Paweł w parku handlowym w Żorach, centrum handlowym Bona w Niepołomicach, 1. ze sklepów w Bydgoszczy - przy ul. Fabrycznej oraz w Katowicach przy ul. Roździeńskiego 97, w parku handlowym Rawa.

Od początku roku Piotr i Paweł zamknął 7 placówek: w Bielsku- Białej, Mysłowicach, Skawinie i Żorach, Katowicach, Bydgoszczy i Niepołomicach. Uruchomił zaś 2: w Rokietnicy i Tychach. Sieć posiada obecnie 141 placówek.

W lutym sieć handlowa Piotr i Paweł pozyskała inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Capital Partners – polskiego, niezależnego podmiotu inwestycyjnego z doświadczeniem w projektach typu private equity.

Od jesieni 2017 roku, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym Bankiem Zachodnim WBK, trwa proces wyboru inwestora strategicznego. Sieć Piotr i Paweł zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwają procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora. Zamknięcie etapu procesu przed rozpoczęciem uzyskiwania zgody UOKiK planowane jest do końca bieżącego półrocza.