Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Carrefour uruchamia w Paryżu innowacyjną usługę dla klientów kupujących onlinedlahandlu.pl - 17 kwietnia 2018 10:45


Grupa Carrefour uruchomiła w Paryżu 6 punktów odbioru zakupów zamówionych online, dla „pieszych” konsumentów, tzw. Pedestrian Drive. W ten sposób, jak mówi detalista, Carrefour wprowadza hipermarket do centrum miasta, dając klientom szeroką ofertę produktów, konkurencyjne ceny i zerową opłatę za dostawę.

Jak informuje spółka, Carrefour ma gęstą siatkę sklepów w Paryżu z ponad 250 sklepami convenience. Nowe placówki wzmacniają strategię omnichannel.

- Za pomocą zaledwie kilku kliknięć na Carrefour.fr, Paryżanie mogą teraz wybierać spośród około 15 000 produktów (których liczba ma wzrosnąć do 20 000 do 2019 roku), a wszystko to w szczególnie przystępnych cenach. Po zapłaceniu za zamówienie online klienci mogą odebrać zakupy następnego dnia idąc pieszo do swojego lokalnego sklepu – informuje Carrfour.

Carrefour w dniu 10 kwietnia w Aulnay-sous-Bois pod Paryżem otwarzył zakład przygotowania zamówień. Pozwoli to poprawić jakość usług świadczonych klientom  pod względem oferty produktowej, a także zapewni ciągłość dostaw oraz zwiększy liczbę zamówień, które mogą być przetwarzane każdego dnia (3500 w 2018 r., 8000 do 2019 r.).

Carrefour szacuje, że do końca 2018 roku zostanie uruchomionych 185 nowych punktów sprzedaży we Francji, w tym 15 placówek Pedestrian Drive. W tym czasie kolejnych 26 miast i miasteczek będzie świadczyć usługi dostaw do domu, a w nowych 15 miastach klienci będą mogli odbierać zakupy w mniej niż godzinę za pośrednictwem nowej usługi ekspresowej dostawy, dostarczanej we współpracy z grupą La Poste i jej spółką zależną Stuart.