Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

ID Logistics obsłuży magazyny e-sklepu E.Leclerc w Paryżupropertynews.pl - 24 kwietnia 2018 11:18


ID Logistics rozszerza współpracę z siecią handlową E.Leclerc we Francji. Operator uruchomił właśnie nowy magazyn e-commerce z którego będą obsługiwane zamówienia składane w e- sklepie  przez klientów z rejonu Paryża (dostawy do domu oraz click-and-collect).

Obsługa operacyjna sklepu internetowego E. Leclerc realizowana jest przez magazyn w Pantin pod Paryżem. Uruchomiony pod koniec marca br. obiekt ma powierzchnię 6 000 m². Na początku ID Logistics będzie odpowiadał za obsługę magazynową 9 500 (do 12000) rodzajów artykułów (SKU), wśród których są warzywa i owoce, żywność organiczna, produkty mrożone, świeże i suche. Ekspansję sieci E. Leclerc w stolicy Francji będzie wspierać 80 pracowników ID Logistics.

Magazyn obsługuje nowy system informatyczny sieci E. Leclerc - TMS (Acteos) połączony z WMS (Infomil). Dodatkowo pracownicy magazynowi zostaną wyposażeni w terminale naramienne WT6000 z „inteligentną” opaską na nadgarstek i skanerem pierścieniowym. Magazyn w Pantin codziennie będzie zaopatrywany przez nową platformę Scapnor w Bruyères sur Oise, wyposażoną w pełni zautomatyzowane rozwiązania, przygotowane przez niemieckiego producenta, firmę Witron.

Eric Hémar, prezes i CEO Grupy ID Logistics, skomentował: „Po raz kolejny ID Logistics z dumą wspiera firmę E. Leclerc w jej nowym przedsięwzięciu. Dla nas to partnerstwo stanowi kolejny kamień milowy w szybkim rozwoju usług dla e-commerce w branży spożywczej. Naszym celem jest bycie partnerem pierwszego wyboru dla największych sieci handlowych. Każdego dnia zespoły ID Logistics ciężko pracują tak, aby spełnić obietnicę szybkiej i niezawodnej dostawy dla klientów końcowych".

Marzena Wal, dyrektor handlowy ID Logistics Polska, podsumowuje: „W Polsce planujemy rozszerzenie oferty o usługi dla handlu elektronicznego. Dlatego, przygotowując oferty dla naszych obecnych i potencjalnych klientów w Polsce z pewnością wykorzystamy to cenne doświadczenie i know-how”.