Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Strony Małpki Express i Mexpress były zablokowane przez dostawcę usługdlahandlu.pl - 4 maja 2018 08:53


Od 1 maja nie działały strony internetowe sieci handlowej Małpka Express (malpkaexpress.pl i mexpress.com.pl). Na obydwu stronach widniał komunikat, że strona została zablokowana przez dostawcę usług. 4 maja po godz. 15 strony zostały przywrócone.

Strony były obsługiwane przez firmę hostingową Internet Business Center (IBC). Ostatnie wpisy na profilu sieci na Facebooku pochodzą z marca, gdy firma informowała o 50 proc. obniżkach na wyprzedawany towar w niektórych placówkach. 

Przypomnijmy 31 stycznia 2018 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych otworzył przyśpieszone postępowanie układowe spółki Małpka S.A i wyznaczył sędziego komisarza - Jarosława Zarębskiego a także wyznaczył nadzorcę sądowego w osobie Michała Górnickiego. Jednocześnie sąd wskazał, że podstawą jurysdykcji jest Prawo restrukturyzacyjne a otwarte postępowanie ma charakter postępowania głównego.

Postępowanie toczy się pod sygnaturą akt: X GRp 2/18. Jednocześnie pod sygnaturą X GR 88/17 toczy się powstępowanie restrukturyzacyjne.

Na Facebooku Małpka Express firma opublikowała post: "Wystąpiliśmy do sądu o wniosek o rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego. W naszej opinii to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli nam spłacić nasze zobowiązania, a także umożliwi poprawę finansów firmy. W tej chwili czekamy na decyzję sądu, by rozpocząć zaplanowane działania naprawcze.

Małpka Express to sieć, założona w 2012 r. przez Mateusza Świtalskiego, syna twórcy Eurocashu, Biedronki i Żabki, od 2015 r. należy do funduszu PineBridge i w szczytowym momencie miała w kraju ponad 350 sklepów. Ostatnio było ich ok. 115, czyli o ok. 100 mniej niż w marcu 2017.