Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sklepy zrzeszone w Eurocashu nie będą korzystały z triku "placówki pocztowej"money.pl - 4 maja 2018 14:31


Drogą Żabki - zamiany placówek handlowych na pocztowe, ze względu na obejście zakazu handlu w niedziele -  nie pójdzie grupa Eurocash - zrzeszająca sprzedawców pod markami Lewiatan, Groszek, ABC i Delikatesy Centrum. Sieć nie będzie wprowadzać nakazów, co do otwierania sklepów w niehandlowe niedziele - wynika z informacji money.pl.

- Sieci partnerskie i franczyzowe wspierane przez Grupę Eurocash to zrzeszenia niezależnych polskich przedsiębiorców. W ramach sieci nie ma odgórnych nakazów co do prowadzenia sklepów - potwierdza Jan Domański, rzecznik prasowy firmy. Nie ma takich nakazów i nie będzie - sugeruje.

Analiz prawnych, czy sklep można nazywać placówką pocztową, Eurocash dostarczać nie ma zamiaru.

Współpracę z kurierami nawiązali już jakiś czas temu prowadzący markety pod szyldem Lewiatan. Udało nam się zlokalizować kilkanaście punktów, które świadczą usługi dla firm kurierskich, najczęściej UPS. Nie korzystają jednak z tej współpracy, by otwierać sklepy w niedzielę. Otwierają, bo sami stają za ladą.

Przedstawiciel sieci przyznaje, że część sklepów zrzeszonych w ramach sieci partnerskich i franczyzowych jest otwarta w niedziele niehandlowe. - Zgodnie z ustawa dopuszczone jest prowadzenie handlu przez przedsiębiorców będących osobami fizycznymi - wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek - dodaje Domański. I właśnie z takich wyjątków korzystają.