Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Lidl wprowadza do sprzedaży marihuanę w Szwajcariibankier.pl - 4 maja 2018 14:36


Lidl wprowadza na sklepowe półki marihuanę z lokalnych upraw. „Relaksujący” tytoń pojawił się w szwajcarskich Lidlach i kosztuje 18 franków za 1,5-gramową paczkę – donosi „The Guardian”.

Produkty pochodzące z kwiatów konopi indyjskich mają być alternatywą dla tradycyjnego tytoniu do zwijania własnych papierosów. W sprzedaży dostępne są opakowania zawierające 1,5 g i 3 g produktu – cena na sklepowych regałach wynosi analogicznie 17,99 i 19,99 franków szwajcarskich.

W mniejszych paczkach klienci znajdą kwiaty konopi uprawianych w pomieszczeniach, natomiast w 3-gramowych kwiaty pochodzą z upraw szklarniowych. Dostawcą jest firma The Botanicals z siedzibą w Thurgau w północno-wschodniej Szwajcarii. Produkty sprzedawane są pod marką Artur – klienci mogą je znaleźć przy kasach na półkach z tytoniem i papierosami.

W ubiegłym roku na taki krok zdecydowała się sieć supermarketów Coop. W 2011 roku Szwajcaria zalegalizowała marihuanę, która zawiera nie więcej niż 1 proc. tetrahydrocannabinolu (THC) – pisał wtedy serwis The Local.