Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sieć stacji paliw Circle K będzie rozwijać koncept Great Bakerydlahandlu.pl - 23 maja 2018 11:00


Stacje paliw coraz bardziej zmierzają w kierunku formatu convenience poprzez poszerzanie oferty o dodatkowe usługi i produkty. Circle K w Polsce (dawniej Statoil), wykorzystując pozytywne doświadczenia z innych rynków, wprowadziła do swoich sklepów przy stacjach świeże pieczywo i ciastka, wypiekane na miejscu.

Jak ocenia firma, jest to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy coraz częściej na stacjach nie tylko kupują paliwo, ale robią podstawowe zakupy spożywcze. Koncept Great Bakery dostępny jest obecnie na 96 stacjach w całej Polsce. Pieczywo i ciastka wypiekane są kilka razy dziennie, przez 7 dni w tygodniu, także w niedziele i święta.

- Wdrożenie konceptu Great Bakery na kolejnych stacjach uzależniamy od sytuacji rynkowej i potencjału danej lokalizacji. Pewne jest, że będziemy rozwijać ten koncept zarówno jeżeli chodzi o liczbę stacji, jak i oferowane produkty. Kolejne nowości produktowe przygotowujemy na sezon letni i jak zawsze będziemy chcieli zaskoczyć naszych klientów nowymi smakami – mówi Paweł Bartkiewicz, Food & Coffee Category Manager w Circle K Polska.

Pieczywo dostępne na Circle K wyprodukowane jest na bazie najwyższej jakości naturalnych produktów i prawdziwego zakwasu. Stacje, na których uruchomiono koncept piekarni dodatkowo oferują świeżo przygotowywane kanapki z wykorzystaniem pieczywa wypiekanego na miejscu.

Circle K od dwóch lat sukcesywnie rozwija również w Polsce markę Simply Great Coffee. Koncept samoobsługowych punktów kawiarnianych wdrożony jest na 230 stacjach własnych i franczyzowych w całej Polsce. W tym roku Circle K planuje jego uruchomienie w kolejnych kilkunastu punktach.

W ofercie Simply Great Coffe oprócz kaw klasycznych takich jak espresso, americano czy latte można znaleźć nowoczesne kombinacje kawowe – na przykład Chai Tea Latte oraz kawy sezonowe. Przygotowanie kawy trwa jedynie 34 sekundy, a dzięki darmowym dodatkom w postaci bitej śmietany, syropów smakowych czy czekolady, każdy może przyrządzić napój według własnych upodobań. Kawa w Simply Great Coffe serwowana jest z wyselekcjonowanych mieszanek świeżo zmielonych ziaren Arabiki i Robusty.