Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

PPL Koral: Majówka z rekordową sprzedażą lodówportalspozywczy.pl - 24 maja 2018 13:27


Biorąc pod uwagę ostatnie tygodnie można mówić o sprzyjającej aurze pogodowej. Pogoda oraz jej prognozy mają ogromny wpływ na rynek lodów, a pierwsze wyniki sprzedaży są bardzo optymistyczne. Zamówienia na lody stale rosną, a tegoroczna majówka pobiła rekord - sprzedaż lodów wzrosła o 100 proc. w stosunku do roku poprzedniego – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu PPL Koral.

- Początek sezonu lodowego zaczyna się już w marcu, więc pogoda na samym starcie nas nie rozpieszczała - w Polsce leżał jeszcze śnieg. Za to już w kwietniu termometry pokazały nawet 27 stopni w cieniu, dzięki czemu nasz kraj znalazł się wśród najcieplejszych miejsc w Europie, Kraków wśród najcieplejszych miast, a Warszawa wśród najcieplejszych stolic. Rzeczywiście biorąc pod uwagę ostatnie tygodnie można mówić o sprzyjającej aurze pogodowej. Pogoda oraz jej prognozy mają ogromny wpływ na rynek lodów, a w szczególności długo utrzymująca się bezdeszczowa i ciepła aura – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Piotr Gąsiorowski.

- Pierwsze wyniki sprzedaży są bardzo optymistyczne! Dzięki bardzo dobrej pogodzie w majówkę oraz długoterminowym dobrym prognozom zamówienia na lody stale rosną. Według naszych danych tegoroczna majówka pobiła rekord - sprzedaż lodów wzrosła o 100% w stosunku do roku poprzedniego, a kolejne prognozy pogody wskazują, że przed nami również rekordowe lato. Właśnie opracowaliśmy swój własny ranking top10 najbardziej popularnych lodów początku sezonu 2018-włączając w to majówkę - dodaje.

Więcej na portalspozywczy.pl