Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tesco wycofa wszystkie opakowania nie nadające się do recyclingudlahandlu.pl, za independent.co.uk - 24 maja 2018 13:46


Tesco ogłosiło, że do 2019 r. zakaże stosowania tworzyw sztucznych, które nie nadają się do recyklingu. Detalista wezwał także rząd Wielkiej Brytanii, by pomógł ustanowić spójną infrastrukturę recyklingu, która umożliwiłaby system "zamkniętej pętli", w którym całkowicie unika się marnotrawstwa – informuje Independent.

W rozmowie z dostawcami główny specjalista ds. produktów Tesco, Jason Tarry, powiedział, że firma dąży do zmniejszenia całkowitej ilości opakowań używanych w firmie. – Idealnie byłoby, gdybyśmy stworzyli system „zamkniętej pętli” - powiedział Tarry.

- Będziemy współpracować z naszymi dostawcami w celu przeprojektowania i ograniczenia wszystkich materiałów opakowaniowych, a po konsultacjach z naszymi wiodącymi dostawcami usuniemy do 2019 r. wszystkie opakowania, które trudno będzie poddać recyklingowi w naszej firmie – dodał.

Te "trudne do recyklingu" tworzywa sztuczne będą obejmować PVC w folii z tworzywa sztucznego, polistyren taki jak ten stosowany w tacach do pizzy i rozpuszczalne w wodzie bio-tworzywa sztuczne.

Rzecznik prasowy Tesco powiedział The Independent, że cel ten jest wyznaczony do końca 2019 r.

Jason Tarry dodał, że Tesco "jest gotowy" do współpracy z rządem w celu wdrożenia zamkniętej pętli, aby poprawi recykling tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii.

W kwietniu Tesco dołączył do grupy sieci detalicznych, w której znajdują się między innymi Sainsbury's i Aldi, podpisując "pierwszy na świecie" brytyjski pakt na tworzywa sztuczne. Jest to umowa, której uczestnicy zobowiązali się do wyeliminowania jednorazowych plastikowych opakowań. W ramach tej dobrowolnej obietnicy wszelkie pozostałe zużyte plastiki będą musiały być w całości poddane recyklingowi do 2025 r.