Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

InPost ma 3000 Paczkomatów w całej Polscedlahandlu.pl - 28 maja 2018 11:27


Firma InPost, należący do amerykańskiego funduszu Advent International, postawiła trzytysięczny Paczkomat. Maszyna stanęła w Mielnie przy ulicy Wojska Polskiego 4. Obecnie dla klientów e-commerce w Polsce dostępnych jest 290 000 skrzynek paczkomatowych.

-  W okresach największego zapotrzebowania na usługi wykorzystanie całej sieci sięga 100 proc., stąd decyzja aby przyspieszyć inwestycję w jej rozwój. Konsekwentnie realizujemy tę strategię, skupiając się także na mniejszych miejscowościach, które mają olbrzymi – moim zdaniem niedoceniany - potencjał – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost.

- Nie ma tygodnia, żebyśmy nie dostawali próśb z miejscowości w całej Polsce o postawienie nowego lub kolejnego Paczkomatu. Nasz zakład w Zabierzowie pod Krakowem pracuje non stop, aby zrealizować wszystkie zamówienia – podkreśla Rafał Brzoska.

Według raportu Gemiusa: E-commerce w Polsce w 2017 roku - Paczkomaty InPost są drugą, po dostawach kurierem najbardziej popularną formą dostaw zakupów w sieci. W 2017 roku wybierany jest przez 22 proc. klientów, podczas gdy w 2015 było to 11 proc. Paczkomaty tym samym zdeklasowały dostawy pocztą, które w 2015 roku wybierało 21 proc., a w 2017 - 13 proc. kupujących w sieci.

Obecnie 50 proc. klientów polskiego e-commerce wskazuje Paczkomat InPost jako formę dostawy motywującą do zakupów online, podczas gdy jeszcze 2 lata temu było to 41 proc. osób.