Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Trigon DM: Benefit System ma szanse na dynamiczny wzrost w najbliższych latachPAP Biznes - 6 czerwca 2018 09:52


Analitycy Trigon DM w raporcie z 24 maja wznowili wydawanie rekomendacji dla Benefit Systems od zalecenia "kupuj" i wyznaczenia ceny docelowej akcji tej spółki na 1.450 zł. Analitycy Trigon DM oceniają, że podejmowane obecnie strategiczne działania w obszarze przyspieszenia tempa rozwoju poprzez wejścia na nowe rynki zagraniczne, a także inwestycje w segment fitness oznaczają, że Benefit jest w stanie utrzymać dynamiczne tempo wzrostu skali biznesu w nadchodzących latach.

Uważają oni, że przy obecnej skali działalności i posiadanym „know-how” produkt oferowany w postaci karty sportowej jest unikalny w skali europejskiej.
 
Główną przyczyną takiego nastawienia jest walor cenowy karty sportowej „MultiSport” przy najszerszej ofercie infrastruktury sportowej na rynku.
 
"Na podstawie naszych szacunków liczba kart sportowych w ciągu najbliższych pięciu lat powinna ulec podwojeniu (>2mln w 2022P vs ~1mln w 2017). Od kolejnego roku wzrost kart na rynkach zagranicznych powinien być już większy niż ten obserwowany na rynku polskim" - napisano w raporcie.
 
W przekonaniu Trigon DM, pozyskane środki z ostatniej transakcji (emisja + sprzedaż akcji własnych) umożliwią spółce zbudowanie istotnej przewagi konkurencyjnej w postaci szerokiego zaplecza infrastruktury sportowej dla produktu karty sportowej. Ekspansja zagraniczna buduje bazę pod wzrost wyników w kolejnych latach prognoz, a w perspektywie lat 2018-20 w dalszym ciągu pozytywnie może zaskakiwać rynek polski.
 
W ocenie analityków, było to widoczne m.in. w wynikach Benefit Systems za pierwszy kwartał 2018 roku. Wysoki poziom konwersji EBITDA na OCF umożliwi spółce w przyszłości osiągnięcie znacznych FCF po zbudowaniu silnej pozycji w kartach sportowych i w segmencie fitness na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.
 
"Na podstawie naszych prognoz EV/EBITDA 12 FWD wynosi obecnie 15,7x, co uważamy za atrakcyjny poziom do nabywania walorów, biorąc pod uwagę historyczne wskaźniki na jakich była kwotowana spółka, możliwość podwojenia skali biznesu w ciągu najbliższych pięciu lat i wyceny szeroko pojętego sektora detalicznego pokrywanego przez nas" - napisano w raporcie.
 
"Prognozujemy, że liczba kart sportowych przekroczy 1.156 tys. w 2020, +290 tys. lub +34 proc. od 2017. Widzimy przestrzeń do wzrostu użytkowników w bieżącej bazie klientów, jak i pozyskania nowych firm. Utrzymany został dynamiczny wzrost kart sportowych na rynku polskim w IV kw.’17 jak i I kw.’18 (+57,5 tys. szt. i +50,6 tys. szt.)" - dodano.
 
Autorem raportu jest Dariusz Dziubiński. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 24 maja, o godzinie 17.20.