Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Organic Farma Zdrowia zadowolona ze sprzedaży w majudlahandlu.pl - 14 czerwca 2018 09:57


W maju 2018 roku Grupa Organic Farma Zdrowia osiągnęła sprzedaż w wysokości blisko 8 mln zł co oznacza wzrost o 3,4 proc., w stosunku do maja 2017 roku. Pozytywny wynik udało się uzyskać mimo znacznego spadku liczby dni handlowych, niezwykle długiego weekendu na początku miesiąca i wyjątkowo wysokich temperatur przez większość miesiąca. Wzrosty odnotowała zarówno spółka detaliczna Organic Farma Zdrowia, jak i dystrybucyjna Eko-Wital - czytamy w raporcie spółki.

W maju Organic Farma Zdrowia zakończyła rewitalizację delikatesów w warszawskiej galerii handlowej Złote Tarasy. Odnowiony i całkowicie odmieniony lokal został dobrze przyjęty przez klientów, głównie za sprawą znacząco lepszej ekspozycji oferowanych produktów i zwiększeniem liczby towarów - podała OFZ.

Z kolei spółka Eko-Wital wprowadziła do oferty ekologiczne jogurty marki Schwarzwaldmilch (mleko pochodzi zjednego z najczystszych regionów w Europie). Jogurty oferowane są w różnych smakach i różnych pojemnościach. Równolegle zostały też wprowadzone na dużą skalę ekologiczne napoje bezmleczne marki Isola Bio wytwarzane we Włoszech.

Organic Farma Zdrowia to sieć 32 delikatesów stacjonarnych w największych miastach Polski i delikatesów on-line. Można w nich kupić kilka tysięcy artykułów pochodzących od ponad 100 rodzinnych gospodarstw ekologicznych, ale również od producentów reprezentujących najlepsze krajowe i europejskie marki. Większość z nich to certyfikowana żywność ekologiczna, a pozostałe to produkty naturalne, regionalne, bezglutenowe, bezcukrowe oraz bez laktozy.