Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

IKEA oprócz Blue City, także w Forcie Wola?propertynews.pl - 15 czerwca 2018 09:10


IKEA wstrzymała rozmowy w sprawie lokalizacji sklepu w Forcie Wola, ale Mayland nie stopuje inwestycji. Firma planuje pozostawienie tego samego tenant-mixu najemców oraz rozpoczęcie prac, jak tylko pozwolą na to decyzje administracyjne. IKEA skupia się na sklepie w Blue City, ale to nie wyklucza otwarcia dwóch nowych sklepów w stolicy.

Nie tak dawno mówiło się o możliwej lokalizacji pierwszego w Polsce miejskiego konceptu IKEA w dawnym Forcie Wola. Dziś wiadomo, że wnętrzarski gigant otworzy salon w centrum handlowym Blue City.

- Ze względu na niezależne od nas, przedłużające się procedury administracyjne, zdecydowaliśmy się zawiesić prace nad sklepem w Forcie Wola. Obecnie koncentrujemy się na otwarciu nowego, mniejszego formatu w Blue City - mówi Krzysztof Janiak z biura prasowego IKEA Retail w Polsce.

Szwedzki gigant nie mówi jednak jasno, że sklepu w Forcie Wola nie będzie, a nie od dziś wiadomo, że wnętrzarska sieć testuje w Polsce różne koncepty. Jednym z nich jest np. IKEA gościnnie w Galerii Warmińskiej. Poza tym IKEA w Blue City zajmie niecałe 5 tys. mkw., w Forcie Wola miała mieć dużo większą powierzchnię.

Właściciel Fortu Wola nie wyklucza powrotu do rozmów ze szwedzkim gigantem.

– Blokują nas postępowania administracyjne, ale chcielibyśmy ruszyć z projektem jak najszybciej– mówi Anna Skrocka z Mayland Real Estate. - Mam nadzieję, że to się uda. Jesteśmy przygotowani do ruszenia z projektem zarówno finansowo, jak i technicznie. Planujemy też zachować dotychczasowy tenat mix najemców oparty na dwóch dużych operatorach oraz uzupełniającej galerii – mówi Anna Skrocka.

Rozpoczętą modernizację Fortu Wola wstrzymały postępowania administracyjne. Obiekt po remoncie ma się powiększyć się z 30 do 42 tys. mkw.