Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Muszkieterowie przeznaczyli blisko 3,7 mln zł na place zabawdlahandlu.pl - 18 czerwca 2018 11:58


W ramach kampanii „Place – Zabaw Muszkieterowie” tylko w czerwcu otwarto dwa place zabaw – w Żninie oraz Starym Mieście. W ramach działalności Fundacji Muszkieterów, zrzeszającej właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, w ciągu 10 lat wybudowano łącznie 138 placów zabaw, za prawie 3,7 mln zł. W tym roku planowane jest jeszcze otwarcie placu zabaw w Grajewie.

Celem kampanii „Place Zabaw – Muszkieterowie” jest tworzenie bezpiecznych, nowoczesnych i kolorowych miejsc do spędzania wolnego czasu przez dzieci. Akcja prowadzona jest we współpracy z władzami lokalnych, które wybierają oraz przygotowują miejsce do budowy placów zabaw. Właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, którzy działają w Fundacji Muszkieterów, sponsorują zakup oraz montaż wszystkich elementów instalacji zabawowych.

– Cieszymy się, że udało nam się przekazać naszym sąsiadom – mieszkańcom miejscowości, w których działają nasze sklepy kolejny – już 138. plac zabaw. Akcja jest odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności – mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 13 700 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.