Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Savills został zarządcą Zgorzelec Plazadlahandlu.pl - 30 lipca 2018 15:04


Firma doradcza Savills została wybrana na zarządcę centrum handlowo-rozrywkowego Zgorzelec Plaza należącego do funduszu M7 Real Estate.

Zgorzelec Plaza to nieruchomość handlowa zlokalizowana w województwie dolnośląskim o powierzchni ok. 25 000 mkw., z czego ok. 12 500 mkw. stanowi powierzchnia handlowa pod wynajem. Najemcami centrum są m.in. sieci: Empik, H&M, Multikino, Komputronik, Martes Sport, Media Expert i Rossmann.

Obecnie zespół nieruchomości handlowych w dziale zarządzania nieruchomościami i aktywami firmy Savills zarządza m.in. Galerią Pomorską, Morskim Parkiem Handlowym i Ferio Wawer. Od 2017 roku firma Savills jest również zarządcą czterech innych nieruchomości należących do M7 Real Estate. Należą do nich dwa budynki biurowe RB House i Dwór Hamburski zlokalizowane w Poznaniu oraz warszawski biurowiec Wola Plaza, a także obiekt magazynowy z zapleczem biurowo-socjalnym Airport House.

„Zgorzelec Plaza jest pierwszym projektem handlowym kupionym przez M7 w Polsce. Dostrzegamy wiele możliwości wykorzystania potencjału obiektu i możliwości rozszerzenia jego oferty handlowej. Naszym zamiarem jest uzupełnienie najmu powierzchni oraz wzmocnienie pozycji projektu na rynku” – powiedział Paweł Materny, dyrektor ds. najmu, M7.