Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sklep Google Play zyskał możliwość pobierania dużych treści bez połączenia z siecią Wi-FiPAP - 16 sierpnia 2018 13:54


Koncern Google zaktualizował aplikację mobilną swojego sklepu internetowego z aplikacjami i treściami wirtualnymi. Nowością w Google Play jest możliwość pobierania dużych pakietów danych podczas korzystania z sieci komórkowej.

Google Play w wersji 11.3.15 zyskał możliwość wyboru sposobu, w jaki ściągane są treści się w nim znajdujące. Dotychczasowo instalacja dużych gier i aplikacji przy użyciu sieci komórkowej była wstrzymywana, ponieważ program oczekiwał na podłączenie urządzenia do bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Ograniczenie to zostało usunięte, co podyktowane jest globalną dostępnością wydajnych nielimitowanych pakietów danych.

Aplikacja Google Play w ustawieniach zyskała nową zakładkę o nazwie preferencje pobierania aplikacji. Widnieje tam wybór pomiędzy korzystaniem z sieci komórkowej a siecią Wi-Fi w sytuacji, kiedy ściągana pozycja zajmuje więcej niż 50 megabajtów przestrzeni dyskowej. Po zdecydowaniu się na jedną z dostępnych opcji użytkownik nie jest już ostrzegany o możliwym naliczeniu opłat taryfowych podczas korzystania m.in. z sieci LTE.

Pobieranie gier, filmów, muzyki, książek i aplikacji ze sklepu Google Play podczas korzystania z sieci komórkowej może przydać się podczas delegacji lub w trakcie podróży, kiedy bezpieczna domowa sieć Wi-Fi jest niedostępna, a duży bądź nielimitowany pakiet internetu mobilnego wchodzi w skład umowy abonamentowej użytkownika.