Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tower Investment: Proces ewentualnego zakupu Piotra i Pawła negatywnie wpływa na naszą spółkęPAP - 19 września 2018 20:33


Prezes Tower Investment, spółki deweloperskiej budującej sklepy dla sieci Netto i Biedronka, komentując potencjalne przejęcie przez Jeronimo Martins niektórych sklepów Piotr i Paweł, wskazał, że proces ten negatywnie wpływa na spółkę.

"Fakt potencjalnego przejęcia części lokalizacji Piotra i Pawła przez Jeronimo Martins, z naszego punktu widzenia, powoduje przestój w normalnej ekspansji Biedronki. To rzutuje na możliwość zbywania projektów na rzecz Jeronimo Martins" - powiedział prezes.

"Efektem ubocznym, który my odczuwamy jest wstrzymanie wielu projektów, takie zawieszenie. Kosztowało nas to już dwie lokalizacje, które bezpowrotnie straciliśmy, bo wygasły nam umowy i właściciele nie byli gotowi tych umów przedłużyć" - dodał.

Zdaniem prezesa, na realizację projektów spółki niekorzystnie wpływa także wstrzymywanie przez Jeronimo Martins rozmów dotyczących umowy najmu.

Przychody ze sprzedaży Tower Investments w pierwszym półroczu 2018 roku wyniosły ponad 31 mln zł i wzrosły o 650 proc. rdr. Zysk netto spółki wyniósł 5,4 mln zł i wzrósł o 1000 proc. rok do roku.
"To nie jest ten poziom, którego się spodziewaliśmy i cele, które postawiliśmy sobie na pierwsze półrocze, nie zostały wypełnione. Co najmniej trzy kolejne transakcje, które powinny były nastąpić do 30 czerwca, nie nastąpiły" - powiedział Kazimierczuk.

Jak wskazał prezes, powodem jest m.in. długi czas oczekiwania na pozwolenia na budowę.